Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Implantologie

2 min read

Problém se ztrátou zubů můžeme vyřešit mnoha různými způsoby.V dnešní době se mezi skvělé řešení tohoto problému řadí implantát zubu. Jedná se obvykle o šroub, který je z titanu a může se jím nahradit ztráta jednoho zubu a pokud se správně umístí větší počet implantátů tak i všech zubů. Použitím implantátů se nemusí vždy zatížit náhradou kolem přilehlý chrup či řešit vadný chrup snímací náhradou. Tuto situaci řeší zubní ordinace.

V současnosti implantologie se výrazně vyvíjí. V minulosti se slavil úspěch, když se implantát přizpůsobil a zhojil s kostí. V dnešní době se doktor vždy snaží, aby esetický výsledek byl na co nejlepší úrovni a to tak, že si vhodně naplánuje zákrok, upraví měkké a tvrdé tkáně a potom náhradu, která je kvalitní a protetický. Samozřejmě vás nebude nic bolet, protože se dané místo “umrtví” než se zavede implantát. Hojení se pohybuje v délce 6 týdnů – 6 měsíců. Pokud se to zahojí, udělá se můstek, korunka či snímací protéza.

Pacient může velmi ovlivnit také úspěch daného zákroku a to tím, že již v začátcíh spolupracuje a to tak, že provádí dobrou hygienu. Zdravý chrup vše ulehčí i celkový životní styl. Pokud pacient kouří nebo špatně dodržuje hygienu, nepříznivě to působí na hojení a poté i životnost implantátu, který je už zhojený. Jak velké finance musíte vynaložit na tento zákrok? Nachystejte si přibližně 20 000 Kč, jestliže chcete jeden implantát a náhradu korunky, která je protetická. Jestliže chcete udělat chirurgický zákrok k záměně kosti, která chybí, můžete si připlatit asi o 13 000 Kč navíc. I na implantát se vztahuje záruka a to v délce jednoho roku.

 

 

Tvorba webových stránek: Webklient