Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku?

2 min read

Chcete si koupit nové auto, nebo vybavit domácnost? Nemáte ale našetřené vlastní peníze? Pak si můžete půjčit. Současný finanční trh je rozmanitý a nabízí jak nebankovní, tak i bankovní společnosti. Nebankovní společnosti mohou nabídnout mírnější podmínky, kdežto banky nabízí zase jistotu férového jednání, protože jsou pod dohledem České národní banky. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku na trhu.

V první řadě se musíte rozhodnout, zda si chcete půjčit v bance, nebo raději sáhnete po nebankovním produktu. Pokud přijdete do banky, musíte počítat s přísnějšími podmínkami. V první řadě musíte mít dostatečně vysoký příjem a také je nezbytné mít u vyšších částek ručitele. Jestliže chcete mírnější podmínky, pak jděte k nebankovní společnosti, která nabízí celou řadu různých půjček, kterých se u banky nedočkáte. Takové půjčky jsou vhodné zejména pro klienty s nízkou bonitou.

V obou sektorech je však možné vybrat si tu nejvýhodnější půjčku na trhu snadno a jednoduše. Když se řekne půjčka, některým lidem se vybaví srovnání půjček. Jedná se o speciální online nástroj, díky němuž můžete snadno porovnat nabídku jednotlivých nebankovních či bankovních institucí. Do srovnání zadáte částku, kterou si chcete půjčit a případně i dobu splatnosti. Na základě těchto informací vám budou vyhodnoceny všechny nabídky od té nejlevnější.

Je důležité se rozhodnout také mezi tím, zda chcete půjčku účelovou či neúčelovou. Spousta partnerů nabízí také spotřebitelské půjčky přímo na prodejnách, například AAA Auto nabízí půjčku přímo při prodeji vozidla. Účelové půjčky jsou charakteristické nižší úrokovou sazbou, protože poskytovatel ví, na co byly peníze použity. Jestliže zvolíte neúčelovou půjčku, musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou, ale zato nemusíte uvádět, k čemu peníze použijete.

Najděte tedy i vy vhodnou půjčku, která vám bude vyhovovat svými vlastnostmi. Na své si na finančním trhu přijde každý.

Tvorba webových stránek: Webklient