Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak číst složení krmiva pro psy?

2 min read

Vybíráte granule pro svého čtyřnohého miláčka? Chcete mu koupit kvalitní krmivo, které nebude způsobovat zdravotní problémy, ba naopak je zlepší? Na trhu existuje spousta výrobců granulí pro psy, a tak výběr toho správného krmiva pro psy není lehký úkol. V dnešním článku se podíváme, jak byste měli číst složení krmiva, abyste poznali to správné.

Rozpoznat kvalitní krmivo dnes není těžké. Možná se ale budete potýkat s problémem, že kvalitní granule v obchodech ve vašem městě nenajdete. Když se řekne „kvalitní krmiva pro psy“, myslí se tím krmivo, které je vyrobeno z prvotřídních surovin, jejichž cena je také o něco vyšší. Ale sice za krmiva pro psy připlatíte, zato však svému nejlepšímu příteli dopřejete dobrou kondici a zdraví.

Na balíčku granulí je uvedeno složení. Položky ve složení jsou seřazeny sestupně podle hmotnostního zastoupení. A tak byste se měli dívat nejen, co je na prvních, ale i na dalších místech, abyste zjistili, co granule vůbec obsahují.  Proveďte také analýzu. Nejprve zjistěte, kolik bílkovin a tuků obsahuje krmivo, které nyní svému psovi servírujete, potom zjistěte, zda se jedná o krmivo kvalitní či nekvalitní. Nekvalitní krmivo je takové, které obsahuje 19 % bílkovin a 9 % tuku. Ale neměli byste ihned přecházet na granule, které mají 40 % bílkovin a 25 % tuku, protože by to byl pro organismus psa šok. Raději přecházejte na takové granule postupně.

První byste se ve složení měli dívat na druhové určení živočišných bílkovin. V horních položkách by se tak mělo objevovat konkrétní maso – kuřecí, jehněčí maso či krůtí moučka. Nedoporučuje se drůbeží moučka. Pokud kupujete čerstvé maso, pak by se mělo maso objevovat na předních příčkách v seznamu složení. Dalšími položkami jsou ovoce, zelenina a obilí. Opět se dívejte na druhové určení, například rýžové otruby a podobně.

Stejně tak, jako vybíráte granule pro dospělého psa, byste měli vybírat i granule pro štěňata, protože štěňata potřebují také vysokou kvalitu své stravy pro dobrý vývoj.

Tvorba webových stránek: Webklient