Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat bezpečnou a praktickou postýlku?

2 min read

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. Pro dítě je velmi důležitý spánek, během něhož se jeho tělíčko vyvíjí. Aby se malému stvoření spinkalo pohodlně, musíte koupit kvalitní postýlku. Jedná se o kousek nábytku, který vaše dítě skutečně potřebuje. Jak vybrat praktickou a bezpečnou dětskou postýlku? Na to se podíváme v dnešním článku.

Novorozeně prospí denně až 16 hodin. Už jen toto číslo napovídá tomu, že potřebuje komfortní lůžko, které bude nabízet pohodlnou matrac, dostatek prostoru a hlavně bezpečnost. Dětská postýlka je místo, kde může batole trávit čas i bez dozoru rodiče. Navíc má ratolest možnost z postýlky pozorovat vše, co se kolem něj děje. Věnujte tedy výběru nové postýlky dostatečnou pozornost.

Při výběru dětské postýlky by rozhodně neměla být rozhodujícím faktorem cena. Příliš nízká cena napovídá o tom, že je dětská postýlka nekvalitní. Jestliže investujete do kvalitní postýlky, použijete ji i pro další své děti, které budete mít v budoucnosti. Postýlka musí být vyrobena podle platných norem EU ČSN EN 716-1 a ČSN EN 716-2. Dokonce musí splňovat vyhlášku, kterou vydalo Ministerstvo zdravotnictví. Jedná se o vyhlášku o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do tří let.

Konstrukce postýlky a materiál

Abyste zajistili svému dítěti bezpečné lůžko, musí být konstrukce dětské postýlky pevná a stabilní. Aby nedocházelo k úrazům, je nezbytné, aby postýlka neměla žádné ostré hrany, o které by se mohlo dítě zranit. Při výběru vhodného materiálu se vám nabízí dřevo či kov. Nejběžnější je ale dětská postýlka ze dřeva, konkrétně z bukového dřeva, které je tvrdé a odolné. Na bukovém dřevu se také neobjevují třísky a zářezy.

Nezapomínejte ani na kvalitu madrace. Pro dítě se nehodí pružinové matrace, spíše sáhněte po matraci latexové, která nabízí perfektní vlastnosti pro vaši ratolest. Do postýlek se často vkládají matrace molitanové, ale u těch je velmi důležitá výška. Neměli byste kupovat klasickou molitanovou matraci, která vyjde na pár set korun.

Tvorba webových stránek: Webklient