Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak jsem spokojená se zubními implantáty?

2 min read

Před několika lety jsem začala mít problémy se svými zuby. Chrup postihly různé nemoci, které mě donutily investovat do nových zubních implantátů. Jestliže se tohoto kroku bojíte, ať už z finanční či zdravotní stránky, nemusíte mít strach. Dnes zubní implantáty nejsou tak nákladnou investicí jako v minulosti. Kolik stojí? A jak celý zákrok probíhá?

Když se řeknou zubní implantáty, měli byste si představit umělou náhradu zubních kořenů, které byly zcela zničené. Laicky se implantátům přezývá také jako nastřelovací zuby či čepy. Do zubů mi byl nainstalován malý šroubek, který zcela nahradil mé původní zuby. Na pohled nejde vidět, že se jedná o zubní implantáty. Každá zubni ordinace, která zubní implantáty nabízí, se snaží docílit co nejpřirozenějšího vzhledu.

Doktor mě ujistil, že je možné zubní implantáty vkládat také mezi zdravé zuby. Šroub je šetrná metoda, během níž nedochází k žádnému obrušování zdravých zubů. Jestliže vám přijde, že se jedná o bolestivý zákrok, pak jste na omylu.

Kdo je kandidátem na zubní implantáty?

Když jsem přišla do zubní ordinace, nejprve jsem se bála i promluvit. Představa, že mi zase bude doktor dělat něco s chrupem, mě děsí. Bojím se vrtání, trhání a při představě, že mi bude zavádět šroub do čelní kosti, mě opravdu vystrašila. Ale nakonec mě stomatolog uklidnil. Vše bylo prováděno během umrtvení, a tak jsem nic necítila.

Lékařský tým, který měl s implantologií dlouholeté zkušenosti, se postaral o estetické implantáty, které nyní rozzařují můj úsměv. Jsou opravdu k nepoznání, zachovávají si svou barvu a navíc můžu konečně jíst, co jen chci. Udělejte pro vaše zuby něco navíc a kupte si také doplňky stravy, jako je vitamin B či kolagen.

Chcete-li vědět ceník zubních implantátů, navštivte přímo zubní ordinaci, která vám provede kalkulaci. Pro každého je cena různá. Záleží na tom, zda chcete implantovat celý chrup, nebo pouze několik chybějících zubů.

Tvorba webových stránek: Webklient