Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat batoh na kolo? Rozhodujícími faktory jsou pohodlí a objem

2 min read

Jízda na kole je jednou z nejoblíbenějších aktivit, kterou mnozí z nás vykonávají během volného času. Máte-li rádi delší treky, kdy ujedete klidně desítky kilometrů a na kole strávíte celý den, pak je určitě zapotřebí počítat s tím, že budete potřebovat nějaký batůžek pro úschovu nápojů, jídla, dokladů a dalších drobností. Jaký typ batohu zvolit?

Velikost batohu

V první řadě záleží na tom, jak dlouhý výlet na kole plánujete. Chystáte-li se na delší cestu, je na místě počítat spíše s batohem o větším objemu, tedy alespoň kolem 20 litrů. Sportovní batoh na kolo v této velikosti běžně pořídíte, existují dokonce i objemnější. Pozor si ale dejte na to, aby byl pohodlný.

Ergonomie

Pohodlí je při nošení batohu během jízdy na kole tou nejpodstatnější věcí. Ideální batoh na kolo má mít speciálně upravenou zádovou část tak, aby vás při posedu netlačil do zad. Důležité jsou i pevné popruhy přes rameno, nesmějí klouzat z ramenou, což by mohlo ohrozit bezpečnost při jízdě. Zároveň však nemají škrtit. 

Skvělou variantou je batoh s pátéřákem, z něhož vás nebude bolet páteř ani při delší jízdě, konstrukce navíc ochrání tuto část těla v případě pádu.

Modulární batohy

Namísto nákupu většího množství batohů dle velikosti se dá pořídit modulární batoh na kolo. Jedná se o zajímavé řešení, kdy je batoh tvořený několika částmi, jež se dají různě kombinovat. Dle potřeby tak snižujete, případně naopak zvětšujete celkový objem. Pro kratší výlet zvolíte jen jednu hlavní část, na delší cesty stačí jednoduše připevnit další kusy. Základní batůžek o velikosti 10 litrů se tak dá snadno zvětšit třeba o dalších 30 litrů, což je dostačující pro úschovu jídla a pití pro několik osob.

Elegantní modulární outdoor batohy na kolo pořídíte ve specializovaném internetovém obchodě eshop.singltrek.cz. Jedná se o bajkshop tvůrců singltreků v České republice. Kromě batohů jsou v nabídce i další doplňky, které se vám pro cesty na kole mohou náramně hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient