Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak se vyznat na trhu s pneumatikami?

2 min read

Změna sezóny signalizuje, že jsou řidiči povinni vyměnit své pneumatiky ze zimních na letní či naopak. Jestliže však letos musíte kupovat nové pneumatiky, protože došlo k jejich poškození, nezoufejte. Nabídka je opravdu bohatá a máte z čeho vybírat. V dnešním článku se ale podíváme, jak pneumatiky správně vybrat a na co se při jejich koupi zaměřit.

Pneumatiky rozdělujeme na tři hlavní skupiny – letní, zimní a univerzální. První kategorií jsou letní pneumatiky, které můžete dát jak na alu kola, tak i plechové disky. Letní pneumatiky jsou navržené tak, aby nabídli řidičům ideální vlastnosti při jízdě ve vyšších teplotách, zpravidla od +7 °C. Cílem vzorku je zabránit možnému vzniku aquaplaningu. Letní pneumatiky se nedoporučují používat v zimním období, protože pneumatiky snižující se teplotou tvrdnou, čímž ztrácí přilnavost.

Další skupinou jsou zimní pneu, které mají za úkol zajistit bezpečnou jízdu na mokré a zmrzlé vozovce či na sněhu. Zimní pneumatiky se mohou pyšnit tím, že udrží kontakt s vozovkou i při nízkých teplotách. Naopak se nedoporučuje tyto pneumatiky používat ve vyšších teplotách, například v létě. Dochází totiž k jejich zahřívání a tření způsobuje nenávratné poškození pneumatik.

A poslední skupinu tvoří univerzální pneumatiky, jejichž použití se nedoporučuje. Vaše Škoda Octavia může mít univerzální pneumatiky pouze v případě, že jezdíte autem opravdu výjimečně.

Jaký je nejlepší výrobce?

Když vybíráte náhradní díly na auto, jako je tlumič, alternátor a podobně, zajímá vás také výrobce, který uvádí tyto díly na trh. A stejně tak je to u pneumatik. Působí na trhu řada výrobců, která má ve své nabídce pestrou škálu pneumatik. Měli byste vždy nahlédnout do testů, které provádí automobilové kluby.

Investujte do kvalitních pneumatik, se kterými se vám bude jezdit jedna radost. Zajistěte si bezpečnost na silnicích. Stejně jako kupujete kvalitní auta (například v AAA Auto), kupujte i kvalitní náhradní díly.

Tvorba webových stránek: Webklient