Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Chránit se je potřeba i před úderem blesku

2 min read

Každá obytná budova, rodinný dům či supermarket by měl být dobře chráněn před nepříznivými škodními událostmi. Jednou z takových a poměrně častých událostí, je i úder blesku. Výboj blesku vzniklý rozdílem elektrických potenciálů může na hromosvodem nechráněné budově nebo stavbě vyvolat nejen rozsáhlé škody, ale také nevratné poškození zdraví.

Hromosvod je velmi důležitou součástí budov a staveb

Hromosvod (v dobách minulých nazývaný také bleskosvod) nám zajistí vnější ochranu budovy před výbojem blesku. Celá soustava hromosvodu je složena ze 3 částí:

  1. nejvyšší střešní část pro záchyt blesku
  2. svodová část
  3. uzemňovací část

Velmi důležitým prvkem je právě uzemňovací část – základový zemnič, který nám zajistí svod výboje do základové desky či přímo do země dle příslušných norem. Správná a účinná funkce zemniče vyžaduje použití kvalitních atestovaných materiálů a v neposlední řadě také precizní montáž. 

Z tohoto důvodu je důležitý výběr zkušené a profesionální firmy, která bude naši hromosvodnou soustavu realizovat. Bez kladných referencí se dnes neobejde žádná kvalitní společnost, stejně tak je tomu i u realizovaných projektů HomoElektry s.r.o. Tito profesionálové ve svém oboru si zakládají nejen na rychlé a kvalitní realizaci samotné, ale také zejména na kvalitě použitých atestovaných materiálů.

Realizaci hromosvodů je vhodné svěřit zkušeným odborníkům

Přestože se soustava hromosvodu může jevit jako malá a bezvýznamná součást domu, budovy nebo stavby, opak je pravdou. Odborně vyprojektovaný hromosvod bude být maximálně funkční a ochrání váš majetek v řádech miliónů korun. A ochrana zdraví je zkrátka nevyčíslitelná.

Hromosvody dobře ochrání vnější části stavby, ať již hromosvody klasické nebo aktivní na principu nabíjení kondenzátoru, avšak sekundárně je vhodné projektově podpořit i vnitřní ochranu elektrických rozvodů a instalací. 

Projekty hromosvodů jsou zkrátka nedílnou součástí každé výstavby či pozdější zajištění povinné ochrany. Projektová dokumentace hromosvodů i související elektroinstalace je u léty prověřené HomoElektry s.r.o. naprostá samozřejmost. A tak to má také být. I ve zdánlivě nepodstatných detailech se skrývá to nejdůležitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient