Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Alza vs Datart. Co říkají zákazníci a kde více ušetříte?

2 min read

V tomto článku se podíváme na srovnání těchto dvou známých českých obchodů s elektronikou a pokusíme se zjistit, který z nich je lepší a v čem. Jste připraveni na tento souboj?

Mimozemské slevy na Alze

Začneme s Alzou. Ta nově nabízí kromě obrovského množství elektroniky také zboží v dalších kategoriích. Konkrétně se jedná o Sport a outdoor, Hobby a zahrada, MAXI drogerie, Beauty, Hračky, Knihy a časopisy, Pet a Auto-moto. Nejedná se však jen o doplňkový sortiment, jak by si mnoho lidí mohlo myslet. V těchto kategoriích naleznete mraky a mraky výrobků.

Co se týče slev, naleznete zde vždy nějaké akce na Alza.cz. Ať už se jedná o populární Black Friday, nebo jsou to pouhé slevy vybraných produktů, i ty vám ušetří tisíce korun. Aktuálně nabízí Alza například sezónní výprodej v kategorii Hobby, kde slevy dosahují až 40%. Elektronika se tu dá sehnat ve slevě až 90% a počet zlevněných položek je přes 30 tisíc. Tady se dá opravdu dobře vybrat.

Ve srovnávači zbozi.cz je s Alzou spokojena většina zákazníků, z toho termín dodání si pochvaluje 92%, komunikaci 91% a dodání zboží 84% zákazníků Alzy. Tyto čísla vypovídají o kvalitě tohoto e-shopu více než jasně.

Datart se však také nedrží při zemi

Datart nabízí oproti Alze o něco menší sortiment elektroniky, avšak stále je výběr opravdu velký. Kromě této kategorie nabízí také zboží pro dílnu, zahradu a auto-moto. Nabídka však pro tyto doplňkové kategorie není velká a v některých podkategoriích chybí produkty úplně, nebo je nabízeno jen několik modelů.

Také Datart disponuje často zajímavými pravidelnými akcemi a nabízí i slevové kupóny. Navíc každých 14 dní aktualizuje výhodnou nabídku produktů s TOP cenou. Běžné slevy na vybrané výrobky se pohybují většinou okolo 15%, někdy až 40%.

A co říká na Datart srovnávač zbozi.cz? 94% zákazníků bylo spokojeno s termínem dodání, 92% s komunikací a opět 94% s dodáním zboží. Datart tedy dosahuje skvělých hodnot.

Závěr

Ačkoliv má Datart oproti Alze o něco lepší hodnocení od zákazníků, v rozsahu nabídky produktů vede Alza. Když srovnáme slevy, které obchody nabízejí, i tady jasně vede Alza, která má zlevněno opravdu obrovské množství produktů a slevy zde dosahují vyšších hodnot. Pokud bychom tedy měli určit vítěze, byl by to e-shop Alza.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient