Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Kvalitní dopravní značení musí být jasně čitelné a odolné

2 min read

Provoz na našich silnicích průběžně stoupá. Nejedna domácnost vlastní hned několik automobilů i jízdních kol, zejména v letních měsících se na vozovkách objevuje i nemalý počet motocyklů, mezi nimiž je nemalý podíl těch opravdu silných. Velká část zásobování a přepravy nákladů je navíc realizována nákladními automobily a dodávkami. Nelze se tedy divit, že se na bezpečnost silničního provozu klade čím dál větší důraz.

Dopravní značení má velký význam

Dopravní značení je důležité pro zajištění bezpečnosti provozu. Upozorňuje řidiče na rizikové úseky, informuje o přikázaném směru jízdy, jednosměrkách, zákazech vjezdu i objížďkách a nejrůznějších omezeních. Informuje také o směru a vzdálenosti, ve které se nacházejí jednotlivá města a obce. 

Jaká kritéria by mělo dopravní značení splňovat?

Dopravní značení musí být v první řadě dobře viditelné i z velké dálky, v noci a za snížené viditelnosti. K jeho výrobě tedy musí být použity vysoce kvalitní materiály a barvy. Důležité je, aby bylo dopravní značení trvanlivé a dobře odolávalo nejrůznějším klimatickým podmínkám. Jeho povrch a barevné podání mají vydržet sluneční záření, vlhkost a déšť, námrazu i sněžení. Na mnoha místech je vhodné instalovat dopravní značení s reflexními prvky, které dokáží dokonale upoutat pozornost.

Dopravní značení využívají i firmy a soukromé osoby

Dopravní značení si v některých případech pořizují i majitelé budov a pozemků, zejména v případě, kdy chtějí zamezit parkování vozidel před vjezdem do garáže a do dvora či označit vyhrazené parkovací místo. Mnozí majitelé velkých budov a firem často využívají parkovací sloupky, které brání vjezdu cizích aut do objektu, zároveň ale umožňují vjezd vlastních vozidel. Pořídit nebo si pronajmout spolehlivé dopravní značení lze například na https://www.topznak.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient