Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Zlaté slitky nebo zlaté mince? Jak na investice do zlata?

3 min read

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Přitom i nvestice do zlata se rozhodně vyplatí! To vám potvrdí každý investor, který kdy do zlatých kovů vložil volné prostředky. Do čeho však investovat? Zlatých mincí, nebo slitků? Nechte si poradit! 

Současná koronavirová krize nás připravila o mnohé. Svobodu cestovat, nákupní dobu v obchodech, navštěvovat se i si podávat ruce. Spousta podniků prakticky ze dne na den byla nucena přerušit svou výrobu. Výjimkou nebyly ani švýcarské rafinerie, které investiční zlato a stříbro vyrábějí. Vezměte si, že jen rafinérie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi stojící až za třetinou světové produkce byly téměř dva měsíce uzavřené. To se samozřejmě projevilo na zvýšené poptávce po investičním zlatu a stříbru, kterého se najednou investorům začalo nedostávat. A to samozřejmě zvýšilo i jeho cenu. Situace se sice pomalu začíná navracet do normálu, což však nic nemění na faktu, že drahé kovy jsou investicí, kterou lze jen doporučit. 

Unikátní Vídeňský Filharmonik 

I to vše je důvod neustále se zvyšujícího zájmu ze strany českých investorů o krásné investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty se rodí v rakouské metropoli z ryzího zlata o hmotnosti troyské unce! U nás je tento skvost k sehnání v České mincovně pražského Obecního domu. Podle vedoucího prodejny, pana Palase, je největší zájem o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. Samozřejmě zapečetěných ve speciální fólii s hologramem. Ta je jakousi zárukou kvality mincí, ať již se jedná o jejich původ či nedotčenost. 

Mince vedou!

Vraťme se ale k odpovědi na otázku položenou v titulku tohoto článku. Je-li v hledáčku vašeho zájmu cena zlata jako taková, volba je, myslíme, jasná. Mince jsou totiž levnější než slitek stejné hmotnosti. Dobře si však stojí i jejich výkupní cena, která je stejná jako cena zlaté cihly. Ve srovnání s ní však, ruku na srdce, mnohem lépe vypadá. Dojem z ní nekazí ani číslování, které je u slitků povinné. A protože Vídeňský filharmonik je světovou značkou, v případě potřeby minci bez problémů rychle prodáte. Kdekoliv na světě a v jakékoliv měně! 

Kvalitní mincovna má ve své nabídce i další mince. Vaší pozornosti by neměly uniknout ani kanadské mince s motivem javorového listu, americké s nádherným reliéfem indiána a bizona, nebo slavní australští klokani. Ve všech případech se jedná o mince z ryzího čtyřiadvaceti karátového zlata. Uložením svých finančních prostředků právě do nich bezesporu je správná volba!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient