Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Využijte výhod virtuálního serveru

2 min read

Na internetu dnes existuje nespočet webových stránek, ať už se jedná o firemní prezentace, e-shopy, osobní stránky apod. K tomu, abyste mohli i vy provozovat své stránky potřebujete zaregistrovat doménu a pronajmout si hosting. Doména je adresa internetových stránek a hosting vám umožňuje viditelnost vašich webovek na internetu. Je to určitý prostor na internetu. Poskytovatel se stará o provoz serverů a poskytuje vám určitou část ze svého serveru. Vy pak za pronájem platíte určitou  částku. Bez domény a hostingu byste svou stránku provozovat nemohli. My se však nebudeme v dnešním článku zabývat ani doménou, ani běžných hostingem, ale virtuálním serverem.

Co je virtuální server?

Virtuální server je z hostingem samozřejmě propojen. Virtuální server, nebo také VPS server, znamená vytvořený prostor v rámci jednoho výkonného serveru. Jde o to, že můžete mít server rozdělen na několik dílčích virtuálních serverů. Jsou oddělené a nezávislé. Tak je možné provozovat několik složitých aplikací a důležitých stránek a přitom si je také spravovat. Stejně jako u hostingu se jedná o pronájem. Virtuální server je vhodný využít tehdy, kde vám běžný hosting nestačí a dedikový server přitom nepotřebujete. Virtuální server představuje vaši vlastní vyhrazenou část serveru.

Jaké má virtuální server výhody?

Pro mnohé webmastery a podnikající osoby na internetu, kteří se zabývají provozem internetových stránek je výhodný dohled nad provozem serveru a správu veškerých služeb. VPS hosting správa serveru je stejně složitá jako u běžného hostingu, nemusíte být tedy vyloženě odborníkem, správu zvládne i laik. Virtuální servery u Vas-hosting.cz obsahují nelimitovaný přenos dat, garance dostupnosti 99,9%, administrační rozhraní VPS centrum, administrační skripty pro přidávání a editaci domén, kvalitní technickou podporu a další. Dalšími výhodami je instalace libovolných programů a skriptovacích jazyků, libovolné nastavení aplikací a pracovního prostředí, nízká cena v porovnání s dedikovaným nebo managed serverem apod.

Virtuální server u Vas-hosting.cz

Poskytovatel hostingů a virtuálního serveru Vas-hosting.cz nabízí možnost vyzkoušení VPS serveru na týden zdarma. Můžete si tak vše vyzkoušet a uvidíte, jak funguje provoz. Zjistíte, jestli vám tato služba vyhovuje a to je jistě velmi výhodné.

Tvorba webových stránek: Webklient