Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Proč je e-cigareta tak oblíbená?

3 min read

Spousta kuřáků se nechce svého zlozvyku – kouření – vzdát, a to ani přes upozornění, které se nachází na krabičkách tabákových cigaret. Ale na trhu se objevila elektronická cigareta, která by měla dát stop tabákovým cigaretám. Jaké jsou její výhody a proč spousta kuřáků přechází na e-kouření? Na to se podíváme v dnešním článku.

Nové a zdravější kouření?

Spousta prodejců prezentuje elektronickou cigaretu jako nové a zdravější kouření, ale je to pravda? Jelikož nedochází k hoření tabáku, nevydává e-cigareta žádný nepříjemný dým, zplodiny, rakovinotvorné látky, ba dokonce ani dehet. Do těla se dostává pouze čistý nikotin, který je obsažen v tekuté náplni. Další výhodou je, že pára, kterou e-cigareta produkuje, nesmrdí, a tak neobtěžuje okolí.

Dnes si můžete zakoupit e liquid neboli tekutou náplň do elektronické cigarety v mnoha ovocných či nápojových příchutích, které příjemně voní, a tak pára dostává příjemné aroma.

Plnohodnotná náhrada za klasickou cigaretu?

Asi se budete ptát, zda e-cigareta nahradí klasickou tabákovou cigaretu. Samozřejmě, že ano, protože nenabourá žádné zažité rituály, a tak se u kuřáků těší velkému úspěchu. Spousta kuřáků přechází na elektronickou cigaretu, aby se odnaučila kouřit. I když se to většině z těchto lidí nepodaří, tak u elektronické cigarety zůstávají, protože poznávají zlepšení na svém zdravotním stavu a také kouření nepoznamenává tak jejich peněženku. Ministerstvo zdravotnictví chce ale zavést, aby se ani e-cigareta nedala kouřit v nekuřáckých prostorech, i přesto, že pára nikomu nevadí.

Abychom se ještě vrátili k odvykání kouření s e-cigaretou. Výrobci často prezentují e-cigaretu jako způsob odvykání, ale není to tak. I k takovému odvykání je potřeba mít pevnou vůli, bez té kuřák kouřit rozhodně nepřestane.

Elektronická cigareta šetří peníze?

Kouření elektronické cigarety vás vyjde mnohonásobně levněji, než kdybyste kouřili klasickou cigaretu. E-cigareta tedy šetří nejen vaše zdraví, ale i peněženku. Uvedeme si příklad, přičemž předpokládáme, že balíček cigaret stojí 75 Kč a e liquid 300 Kč (30 ml).

Pokud kuřák kouří krabičku denně, pak ho vyjde kouření na 27 375 Kč. Kdežto u elektronické cigarety budete investovat do tekuté náplně, přičemž 30 ml představuje 10 krabiček cigaret. Náplň je k dostání za 300 Kč. Za rok tedy potřebuje e liquid za 11 100 Kč. K této částce stačí přičíst 1 500 Kč za elektronickou cigaretu a cca 3 000 na náhradní díly. Celkem se dostáváme na částku 15 600 Kč.

Tvorba webových stránek: Webklient