Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Půjčte si peníze na koupi nového auta

3 min read

Dosluhuje vám staré auto a chcete si koupit nové? Nemáte ale dostatek vlastních peněz? Pak nezoufejte, protože dnes si můžete na nové auto půjčit. Na trhu existuje spousta bankovních a nebankovních půjček, z nichž můžete snadno a rychle financovat nákup nového i ojetého automobilu. V dnešním článku se podíváme, jakou půjčku na auto si vybrat, abyste neprodělali.

Než si vůbec nějakou žádost o půjčku podáte, budete uvažovat nad tím, zda si půjčit u banky, nebo se obrátit raději na nebankovní společnost. Obě tyto varianty jsou řešení, ale která je ta výhodnější?

Bankovní půjčka

Asi první kroky většiny budou mířit právě do banky, protože banky patří k nejspolehlivějším poskytovatelům půjček a zároveň nabízí nejvýhodnější podmínky. Ale za jakou cenu? Musíte splnit poměrně přísné podmínky – mít dostatečně vysoký pravidelný měsíční příjem, nemít záznam v registru dlužníků a v neposlední řadě potřebujete něčím ručit. Bankovní půjčka sice na první pohled vypadá výhodně a dobře, ale ne všichni žadatelé ji mohou získat. Z neúčelové půjčky můžete koupit i pneumatiky, to záleží pouze na vás.

Nebankovní půjčka

Jestliže vám tedy nebyla půjčka v bance schválena, i přesto můžete doufat, že vám budou peníze na nové auto poskytnuty. Škoda Fabia vám může stát v garáži, pokud si požádáte o půjčku u některé z nebankovních společností. U nebankovních poskytovatelů se spousta klientů bojí, že narazí na podvodníka. Samozřejmě, v tomto sektoru se nachází spousta podvodníků, ale pokud si najdete spolehlivého a kvalitního poskytovatele s přiměřenými podmínkami, pak nenaletíte.

Na internetu existuje spousta recenzí na jednotlivé pobočky, a tak si vždy můžete přečíst, jak jsou ostatní klienti s danou společností spokojeni.

Účelová vs. neúčelová půjčka

Jakmile si vyberete poskytovatele, budete řešit, zda si požádat o půjčku účelovou či neúčelovou. Pokud si požádáte o účelovou půjčku, pak peníze, které vám budou poskytnuty, můžete využít pouze na nákup nového automobilu. Kdežto neúčelovou půjčku můžete využít na cokoliv, a to nejen na nákup automobilu. Ale musíte počítat s tím, že neúčelová půjčka má vyšší úrokovou sazbu, než půjčka účelová.

Jestliže vaše staré auto je ještě pojízdné a myslíte si, že byste ho mohli prodat, obraťte se na výkup vozidel. Můžete tak získat ještě nějaké peníze navíc za své staré auto.

Tvorba webových stránek: Webklient