Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Moderní taštičkové matrace – čím se vyznačují?

3 min read

Jedním z nejdůležitějších prvků ložnice je právě matrace. Strávíte na ní téměř třetinu svého života. Právě matrace rozhoduje, zda se ráno obudíte odpočinutí a svěží, nebo naopak s bolestmi zad a unavení. Výběr matrace byste tedy neměli uspěchat, je to velmi důležité rozhodnutí. Podstatné je zaměřit se na několik faktorů – vaši výšku, váhu, tuhost matrace, ale také na její samotné složení.

Na co se při výběru matrace zaměřit?

Použitý materiál a hlavně složení matrace často ovlivňuje její celkovou kvalitu. Také tyto dva faktory ovlivňují, zda bude spánek komfortní, pohodlný a hlavně zdravý. Při výběru matrace byste měli klást odborníkovi otázky typu: „Jaký potah použít na matraci? Je snímatelný a dá se prát? Jaká je hustota pletení a jeho celkové složení? Je jeho životnost dlouhá?“ Na takové otázky vám odpoví pouze ve specializované prodejně vyškolený prodejce.

Taštičkové matrace vysoké kvality

Nejdůležitější částí matrace je její jádro. Na něm závisí, zda je matrace dostatečně prodyšná, zda umí vzdorovat tlaku či se přizpůsobí správně tvaru páteře. V posledních letech se na trhu velmi rozšířily taštičkové matrace, které jsou sice dražší, ale za to zaručují nejvyšší kvalitu.

Taštičkové matrace mají vyšší tuhost než matrace pěnové, disponují dlouhou životností, vynikající vzdušností a odvádí vlhkost z povrchu matrace. Tyto vlastnosti člověku zajistí suché a teplé klima během spánku. Taštičková matrace je příjemně odpružená a reaguje nezávisle na vyvíjený tlak. Nemusíte se dokonce bát pravidelnému otáčení po dobu noci. Taštičkové matrace jsou vyráběny nejmodernějšími technologiemi, díky nimž získávají až dvacetiletou životnost. Matrace se neproleží a materiál zůstane vysoce kvalitní několik let.

Tyto matrace dávají člověku neopakovatelný zážitek ze spaní. Dosahují ortopedického efektu, nabízí vyšší nosnost a nemusíte se obávat ani protlačení pružin. V posledních letech se taštičkové matrace dostaly na přední příčky v evropském měřítku, co se kvality týče.

E-shop, nebo kamenný obchod?

Otázkou pak zůstává, kde si taštičkové matrace objednat – v kamenném obchodě, nebo v e-shopu? Dnes existuje na matrace e shop, a ne jeden, který nabízí nejen pestrou škálu produktů. Ale nevýhodou je, že si nemůžete matrace odzkoušet. Ideální tedy je, když zajdete do kamenného obchodu, matrace vyzkoušíte a vybraný typ si pak koupíte na internetu za lepší cenu.

Jak řešíte nákup matrace vy? Preferujete kamenný obchod, nebo raději e-shop?

Tvorba webových stránek: Webklient