Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

LQZ – odborník na barterový obchod

2 min read

Na světovém trhu působí spousta společností, které nabízí takzvaný barter neboli výměnný obchod. Tím vznikla mezinárodní asociace barterových společností IRTA, která sídlí v New Yorku. I český trh se může pyšnit společnostmi, které nabízí barterové obchodování. Jednou z nejoblíbenějších firem v této oblasti je LQZ, která se zabývá barterem už od svého počátku.

Barterový a informační systém LQZ vám otevře nové možnosti. Musíte se do systému zaregistrovat a zaplatit roční členský poplatek. Pak se vám otevřou neomezené možnosti obchodování. U společnosti LQZ se vám otevře takzvané barterové konto, které funguje obdobně jako bankovní účet, ale rozdíl je v tom, že se na něm nedisponuje s penězi, ale s takzvanými barterovými prostředky. Výpis z toho konta si můžete nechat zasílat poštou, e-mailem, nebo na mobilní telefon. Nikdy nebylo obchodování jednodušší.

Jak funguje barterový systém LQZ?

Princip fungování je naprosto jednoduchý. Hlavní výhodou je, že se zde nesetkáte s dlužníky, ani podvodníky. Pokud budete nabízet zboží či službu a bude mít některý účastník databáze o vaši poptávku zájem, bude vás kontaktovat zaměstnanec společnosti LQZ. Pokud poptávku potvrdíte, pak centrála zablokuje prostředky na účtu kupujícího, a tak se nemůže stát, že byste nedostali „zaplaceno“, respektive že by nedošlo k výměně.

Barterový obchod je znám již od pradávna. Hojně se využíval v minulém století v Americe od černého pátku, který byl v roce 1929. V současné době se barter rozšířil také do České republiky a získává si na oblíbenosti.

Tvorba webových stránek: Webklient