Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Kovoobrábění – prospěšné odvětví, které se stále vyvíjí

3 min read

Již v dávné minulosti používali lidé nejrůznější kovy a vyráběli z nich nástroje a další produkty, neboť věděli, že se jedná o materiál, který je kvalitní, pevný a dlouho použitelný. Mnohem kvalitnější a pevnější, než třeba dřevo nebo kámen. Ani dnes se v mnoha oblastech života neobejdeme bez kovových produktů a z toho pohledu je pro nás nepostradatelným oborem kovoobrábění a kovovýroba. Ať už vzpomeneme stavební, hutní, strojní, energetický průmysl a další obory, všude jsou potřebné výrobky z kovovýroby.

S výrobky, které produkuje kovovýroba, se setkáváme často i v běžném životě. Třeba takové šroubky, matky, podložky apod. má snad každý kutil doma. Mezi další produkty kovovýroby se řadí surové železo, plechy, dráty, odlitky, trubky, ocel, tyče a následně z nich se dále vyrábí ocelové konstrukce, průmyslové stroje, strojní součástky, kostry elektromotorů, ale třeba také protipožární dveře a řada dalších produktů.

Kovy se dají zpracovávat různými procesy. Mezi ně se řadí např. lití, kování, válcování, slinování, stříhání, ohýbání, kovoobrábění apod. Za studena se dají kovy řezat a brousit. Kovy se často musí ještě upravit a tím se zabývá obor kovoobrábění, kde se pracuje se soustruhy, frézami, vrtačkami, bruskami, atd. Obrábění kovů lze charakterizovat jako proces, který je technologický, a kterým se zhotoví požadovaný tvar vyráběného předmětu v určitých rozměrech a s danou přesností odebíráním materiálů za pomocí různých nástrojů.

Spolehlivou a zkušenou firmou v odvětví kovoobrábění a kovovýroby je společnost Hanakov, spol. s.r.o. Zaměřuje se na CNC kovoobrábění ve velkosériové, malosériové i kusové výrobě. Zabývá se rovněž zámečnickou kovovýrobou a povrchovými úpravami, např. tryskáním, lakováním, metalizací.

Díky týmu zkušených pracovníků a za pomoci moderní a novodobé techniky dokáže společnost Hanakov vyrobit produkty, které přesně odpovídají požadavkům klientů. Obrábí zejména rotační díly, např. kostry elektromotorů, přírubové štíty nebo řemenice. Zhotoví ale i jiné polotovary různých tvarů a materiálů.

I v tomto oboru se stále vyvíjí nejnovější technologie a odvětví se ubírá nejrůznějšími trendy, přičemž se společnost Hanakov snaží reagovat na změny, které moderní doba nabízí. V popředí zájmu jsou zejména speciální měřící zařízení a softwary, určené pro tento segment výroby, které jsou velkým přínosem a za jejích pomoci lze obrábět kovy precizně a přesně. Společnost Hanakov disponuje např. 3D měřícím strojem LK Integra se softwarem Camio, díky kterému mohou pracovat s maximální přesností, která je vyžadována a produkty vyrábět v prvotřídní kvalitě.

Pokud hledáte z kovoobrábění ty pravé odborníky, pak vám jako obchodního parrnera doporučujeme Hanakov, spol. s.r.o.

Tvorba webových stránek: Webklient