Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat kvalitní jazykovou školu

2 min read

Znalost cizích jazyků patří v dnešní době k naprosté samozřejmosti a téměř k nutnosti. Kdy se cizí jazyk používá skoro všude. Ve škole, v obchodech na obalech výrobků, v práci nebo i doma si můžete pustit film v originálním jazyce, přečíst třeba Shakespeara v originále, návod na gelové nehty nebo pánové si mohou ze zahraničí koupit příslušenství na svá auta jako jsou třeba alu kola a jiné.

Samotný výběr

Chcete aby vaše děti uměly výborně mluvit cizím jazykem a proto zvažujete, kterou školu bude navštěvovat. Možná vyhledáváte výrazy jako jsou třeba “jazyková škola Ostrava” a tak podobně. Významným ukazatelem kvality dané školy jsou reference. Ptejte se proto na pověst školy. Škola by také měla provádět hospitace v hodinách a rodiče by měli rozhodně vědět jak probíhá a vypadá výuka. I lektoři by se měli účastnit třídních schůzek. Nemělo by to probíhat tak, že učitel odučí hodinu, odejde. Musí mít zázemí a vedení.

Učitel

Velkou výhodou je to, pokud rodilý mluvčí umí i jiný jazyk, ale není to nezbytně nutné. Hodně totiž záleží na jaké má metodické vedení. Pokud učitel učí Čechy měla by mu jazykovka třeba prostřednictvím seminářů vysvětlit základní principy češtiny a jaké jsou největší rozdíly mezi češtinou a jazykem, kterým vyučuje.

Tvorba webových stránek: Webklient