Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak správně vybrat matraci?

2 min read

Bolí vás každé ráno záda? Cítíte se po probuzení ospale? Pak je na čase vyměnit své lůžko. Záleží zejména na matraci, která ovlivňuje kvalitu spánku. Při výběru matrace byste si na ní měli poležet a vyzkoušet ji, zda vám bude vyhovovat svou tuhostí. Díky tomu vyřadíte ty, na kterých se vám leží špatně kvůli nadměrné tvrdosti či měkkosti. V dnešním článku se podíváme, jak vybírat matraci.

Nejlepší je kupovat si matraci v kamenném obchodě, kde ji můžete vyzkoušet. Můžete si na matraci chvíli poležet a zjistit, zda máte páteř v přirozené poloze a zda vám tuhost matrace vyhovuje. Trh je rozmanitý,  tak si můžete vybírat z pestré škály materiálů, velikostí a podobně.

Kvalitní zdravotní matrace by měla nabídnout správnou podporu těla, a tím umožnit člověku odpočinek a relaxaci svalů kolem páteře. Bude-li vaše páteř ve vzpřímené poloze, můžete si být jisti, že vás již nebudou trápit nepříjemné bolesti zad.

Aspekty, na které nezapomínejte!

V první řadě byste se měli zaměřit na věk. Čím je člověk starší, tím více komfortu potřebuje. Starší lidé vyžadují materiály, které dobře pruží a ideálně kopírují tělo. Tací lidé ocení také zóny matrace, přičemž každá zóna nabízí jinou tuhost. Mladší lidé preferují zase naopak tužší materiály.

Dále je důležitá hmotnost uživatele. Tento údaj je při výběru nové matrace velmi důležitý. Díky tomu bude vaše ložnice místem odpočinku a relaxace. Čím je člověk těžší, tím tvrdší matraci potřebuje. Na trhu jsou k dostání také matrace pro nadměrné hmotnosti.

Dále byste se měli zaměřit na účel použití. Je rozdíl, zda matraci budete používat ke každodennímu spánku, nebo pouze k občasnému spaní. Pro občasné přespání postačí i levnější varianty, kdežto pro každodenní spaní se doporučuje investovat hlavně do kvality.

Nezapomínejte ani na své alergie. Pokud totiž trpíte alergiemi, doporučuje se do postele z masivu položit matrace z antibakteriálních materiálů. Taková matrace by měla být potažena antialergickými potahy a v neposlední řadě byste měli udržovat správnou hygienu.

Tvorba webových stránek: Webklient