Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Fóra na internetu

1 min read

Na internetu je spousta diskuzních fór. I v česku, i když tam je kvůli populaci používající internet počet diskutujících řádově menší, než v anglicky mluvící části internetu. Je dobré vědět nějaká z nich.

Jako první si představíme Webfair, což je fórum zaměřené na podnikání a marketing. Naleznete tam lidi, kteří přešli z Webtrhu po jeho nedávné změně směru (říjen 2010). Momentálně je tam asi 700 členů. Na tomto foru se vám bude hodit webdesgin poptávka – forum, kde můžete hledat zakázky jako webdesigner.

Dalším zajímavým fórem je Rostworld. Tam se scházejí mladí lidé, kteří chtějí diskutovat o všem. Kritiku fóra Rostworld naleznete v posledním odkazu.

Většina fór běží na nějakém volně šiřitelném CMS (skript na fórum), nejčastěji to je phpBB nebo SMF forum. Ale občas si majitel budoucího fóra připlatí za kvalitu a koupí si vBulletin. Ten aktuálně běží na Webfairu a je nutno dodat, že se tam opravdu hodí. Je pro něj dostupná spousta doplňků a rozšíření. vBulletin čeština (český překlad) ale není na internetu volně ke stažení, bohužel. Musíte si ji koupit.

Tvorba webových stránek: Webklient