Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Co čekáte od vlasové kosmetiky?

2 min read

Snad každá žena by chtěla mít krásné, husté a kvalitní vlasy. Ne ovšem každé příroda patřičně dopřála a z toho důvodu si musíme ke zdravé a lesklé kštici dopomoct řadou vlasových přípravků. Když vejdete do drogerie, obklopí vás nepřeberné množství kosmetických produktů. Jak se v nich orientovat?

Základem je správně určit typ vlasů

Pokud si myslíte, že stačí sáhnout po značkové kosmetice a budete mít vlasy jako modelka, rychle vás vyvedeme z omylu. Nenechte se ovlivnit reklamou a radši věnujte pozornost zdraví, hustotě, elasticitě, tloušťce, textuře a vlhkosti svých vlasů. Podle toho se vlasová kosmetika rozlišuje pro vlasy jemné, normální a silné, suché či mastné, poškozené nebo barvené. Na stavu naší kštice má rovněž velký vliv fakt, jak s nimi zacházíme, zda jim nevěnujeme přehnanou péči. Určitě jim nesvědčí každodenní mytí, fénování, žehlení nebo časté barvení či odbarvování.

Čeho chcete dosáhnout?

Při volbě správného přípravku si také položte otázku, co od něho očekáváte? V každém případě by měly být výsledkem péče pevné, vyživené, lesklé a hydratované vlasy plné vitality. Tohoto dosáhnete kombinací kvalitního šamponu, kondicionéru, vlasové masky a případně potravinových preparátů. Současně je třeba vlasy chránit před působením okolních vlivů. Nesvědčí jim přílišné teplo, proto byste se měli vyvarovat omývání vlasů horkou vodou a následně je vystavit horkému vzduchu z fénu. V případě, že si vlasy musíte skutečně každý den žehlit nebo fénovat, ošetřete je vhodnými vlasovými přípravky, které je ochrání před poškozením vlivem vysušování. Ve vaší vlasové výbavě by neměly rovněž chybět balzámy usnadňující rozčesávání vlasů, regenerační masky a vlasové zábaly, jež poskytují vlasům intenzivní ochranu. Před sluncem, mrazem a chlorovanou vodou vlasy ochrání nejrůznější vlasová fluida a tonika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient