Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Bezdrátový rozhlas je stále vynikajícím komunikačním prostředkem

2 min read

Bezdrátový rozhlas se používá nejčastěji v obcích, ale také třeba na sportovištích. I když od dávných dob prošel mnoha modernizacemi, stále se jedná o velmi efektivní způsob šíření informací. Mnohá města modernizují stávající systém, další jej rozšiřují. A s tím vším jim pomáhá česká firma EL-MIK.

Obecní rozhlas se rozhodně nepoužívá jen na vesnicích a v menších městech, a už vůbec nejde o nějakou zastaralou technologii. Jak jinak byste chtěli dát občanům vědět, že v pátek nepůjde v části města elektřina, v únoru je naplánovaný maškarní bál a v sobotu dopoledne bude u kapličky probíhat prodej jablek? Noviny nevychází tak často, aby mohly sdělovat aktuality, na webových stránkách města by si informaci nepřečetli starší obyvatelé. Bezdrátový rozhlas je k tomu zcela ideální.

Bezdrátový rozhlas je složen z ústředny a přijímačů

Základem bezdrátového rozhlasu je vysílací ústředna. Ta dnes dokáže přenášet nejen mluvené slovo, ale i hudbu, například z CD, USB či MP3 přehrávače. To je tedy to místo, kde se mluví, odkud je vysíláno.

K ústředně je možné připojit neomezený počet bezdrátových přijímačů (hnízd). Umisťují se zpravidla na sloupy veřejného osvětlení, zálohovány jsou akumulátorem napájeným z vedení veřejného osvětlení. Ke každému přijímači (hnízdu) je možné připojit 1-4 reproduktory, dá se regulovat jejich hlasitost či zařídit kódování proti zneužití systému.

Na rozhlas lze získat i dotaci

Chystáte se modernizovat a chcete, aby byl váš rozhlas bezdrátový? Nebo plánujete rozšířit rozhlasový systém ve vašem městě? Ministerstvo životního prostředí umožňuje získat dotaci, která vám sníží náklady. Konkrétně vám dotace může pokrýt až 70 % nákladů. Více informací vám poskytne firma EL-MIK, jež se zabývá bezdrátovými i drátovými rozhlasy, ozvučením škol, elektronickými sirénami a příbuznými oblastmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient