Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Spořte si na horší časy. Využijte spořící účet a penzijní připojištění!

2 min read

V dnešní době není jednoduché shromáždit na určitou věc, rekonstrukci, pořízení něčeho nového apod. dostatek finančních prostředků. Když máte k dispozici peníze, často se utratí, ani nevíte jak. Je dobré se na situaci, kdy budete potřebovat ne malý finanční obnos připravit. A to tak, že si jednoduše budete spořit. Odkládat si stranou volné finanční prostředky je více než výhodné. Za prvé je neutratíte mnohdy za zbytečnosti a za druhé můžete vlivem úroku své peníze zhodnotit.

Spořící účet u České spořitelny

Není nic jednoduššího, než si založit spořící účet. Ten můžete využít u České spořitelny. Ta totiž nabízí jedinečný úročený spořící účet, kdy je možné mít kdykoli vložené peníze k dispozici. Nejedná se tedy o klasický spořící účet, u kterého musíte spořit určitou dobu a až po uplynutí této lhůty můžete s penězi nakládat. Spořící účet u České spořitelny je služba internetového spoření. To znamená, že svůj účet ovládáte skrze internet. Internetové spoření u ČS nabízí výhodný úrok až 1,5 %. Za zřízení účtu neplatíte žádné poplatky a založíte si jej rychle a jednoduše. Požádáte o něj skrze internetovou stránku nebo přes bezplatnou klientskou linku České spořitelny. Pokud již máte 18 let, můžete si své peníze ukládat na tento výhodný spořící účet.

Kromě spořícího účtu je dobré využít také penzijního připojištění. Spořit si na období penze a navíc v době, kdy nemáte vůbec jistotu, jak na tom ve stáří budete, je určitou jistotou. Je na každém z vás, zda si budete chtít přilepšit. Každopádně je možnost spoření na penzi výhodná. Nejen proto, že zde ukládáte své peníze, ale také proto, že získáte příspěvek od státu.

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění představuje formu dlouhodobého spoření, které je podporováno státem. Stát vám přispěje až 1800 Kč dle vaší výše příspěvku a získáte také daňové výhody. Mezi další výhody penzijního připojištění u České spořitelny patří také příspěvek zaměstnavatele, maximálně výhodné podmínky pro sjednání penzijního připojištění, nulové vstupní poplatky a další. Na penzi si můžete spořit, pokud jste již dovršili 18 let. Není nikdy pozdě spořit si na penzi, takže neváhejte a přilepšete si, až nebudete pracovně činní.

Tvorba webových stránek: Webklient