Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Proč si koupit herní repasovaný notebook namísto nového?

2 min read

Technologie se neustále zdokonalují, a tím pádem počítače jsou třeba po třech letech zastaralé, a pak toužíte investovat do nového, výkonnějšího a lepšího. Pokud však nechcete každých pár let investovat desítky tisíc korun do dalšího zařízení, nemusíte, můžete ušetřit tím, že si koupíte repasovanou variantu. Co je to repasovaný notebook? 

Většinou se jedná o přístroje, které si někdo zakoupil, ale nebyl nakonec spokojený, a potom je vrátil zpět do obchodu. Stejně tak se jedná o herní notebooky, na jejichž povrchu se objevily škrábance či jiné kosmetické vady. V takovém případě notebook míří do testování a na opravu, a potom se dostává opět do prodeje. Taková zařízení pak vystupují jako herní repasované notebooky a jejich pořizovací cena je o pár stovek i tisícovek nižší. 

Nemusíte se bát špatného stavu

Přístroj se nejprve opraví, vrátí do továrního nastavení a podstoupí náročné testování. Poté se nabízí jako repasovaný, a to už za přijatelnější cenu. Za ušetřené peníze si můžete dokoupit třeba nějaké další příslušenství pro hraní. I na repasované výrobky bývá záruka, většinou však zkrácená, ale o tom vás už informuje samotný prodejce těchto produktů.

Jak probíhá repasování počítače?

Sehnat se dají nejen notebooky, ale také repasované herní PC. Záleží pouze na vás, jakou variantu preferujete. Co se samotného repasování týče, nejprve se počítač obnoví a projde několika důležitými testy, během nichž je zkoušen jak hardware, tak i software. Vyčistí se pevné disky, nainstaluje se čistý operační systém, a potom se vyzkouší jeho funkčnost. 

Jestliže hledáte repasované notebooky a stolní počítače, podívejte se do pestrého produktového portfolia malicomputer.cz, kde najdete přístroje různých značek. Chcete Hewlett Packard, Lenovo nebo třeba Dell?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient