Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak vybrat garážová vrata?

3 min read

Před výběrem garážových vrat je nezbytné si ujasnit pár skutečností. Jednak bychom si měli stanovit, zda budou garážová vrata součástí domu, nebo je garáž postavena samostatně. Dále je nezbytné vědět rozměr garážových vrat. Než si garážová vrata vybereme, měli bychom se setkat s odborníkem, protože bez odborné pomoci by se nám výběr nevyplatil. Většina klientů se ale zaměřuje zejména na výši ceny, ale je důležité myslet i na další, mnohem důležitější kritéria, nejen na cenu. Různé typy garáží vyžadují i různé typy garážových vrat. Je potřeba myslet nejen na použitý materiál, ale i na architektonické řešení. V neposlední řadě je nezbytné promítnout do výběru i technickou stránku věci. V praxi se řeší způsob, jakým se budou garážová vrata otevírat.

Kdy použít sekční vrata

Český trh nabízí celou řadu garážových vrat. Mezi nejprodávanější patří sekční vrata, která se vysouvají ke stropu. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že zabírají minimální prostor. Odborníci na garážová vrata také upřednostňují sekční vrata díky vynikající izolační vlastnosti. Jestliže není dostatek prostoru nad vraty, pak jsou vhodná sekční vrata vysouvající se do boku. I tento způsob je efektivně a elegantně řešený. Avšak sekční vrata s výsunem do boku jsou o něco dražší. Sekční vrata zaujmou klienty také svým designem, který může být různý. Jednak jsou dostupné nejrůznější imitace dřeva, ale výběr může být i z hladkého povrchu. Vše záleží na požadavcích klienta.

 

Velice kvalitní jsou sekční vrata DoorHan. Výroba probíhá v České republice a jsou k dostání za velmi příznivé ceny. Výhodou je to, že si můžeme sami zvolit odstín vrat, typ panelů i jejich povrch, tudíž mohou být naše garážová vrata naprosto originální a skvělě se budou hodit k našemu domu. Nejen po estetické, ale i po technické stránce jsou sekční vrata DoorHan špičková.

Výklopná a rolovací garážová vrata

Sekční vrata se sice řadí mezi nejoblíbenější variantu garážových vrat, ale mezi další produkty v této oblasti patří i garážová vrata rolovací či garážová vrata výklopná. Tato vrata se však již nemohou chlubit tepelnou izolací, jak tomu bylo u vrat sekčních. Tato garážová vrata jsou vhodnou volbou zejména do garáží, které stojí samostatně a není pro ně rozhodující vnitřní teplota objektu. Garážová vrata, ať už rolovací či výklopná, zabírají více místa, ale zaujme naopak nižší cena.

 

Můžeme tedy jednoznačně říct, že sekční garážová vrata zaujímají první místo. Jestliže si vybereme sekční vrata DoorHan, nebudeme litovat a pro svou garáž uděláme maximum.

Tvorba webových stránek: Webklient