Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak je to s elektrickými cigaretami?

2 min read

O tom, jak je kouření cigaret škodlivé bylo řečeno už mnoho. Nejrůznější negativní reakce lze slyšet ze všech stran a každý kuřák při odbalování krabičky cigaret vidí formou výstižných nápisů, co způsobuje kouření. S mnohými kuřáky to však ani nehne a stále si kouří to své. Závislosti na kouření cigaret se totiž nelze jen tak lehce zbavit. Kdo nemá pevnou vůli, tomu se to nepodaří. Jestliže jsou však vaše snahy marné, ale vy přece jen chcete s kouřením přestat, pořiďte si elektronickou cigareta. E cigareta vznikla s cílem najít alternativní řešení ke kouření klasických cigaret a tabákových výrobků. Je prokázáno, že je zdravější a některým pomáhá při odvykání.

 

Odborníci se shodují na tom, že je kouření elektronických cigaret méně škodlivé. Když kouříte běžnou cigaretu, zpravidla vdechujete cca 4 000 látek, jako je dehet, močovina, oxid uhelnatý, methan, kyanid sodný a další karcinogenní látky. Právě ty způsobují nejrůznější nemoci od rakoviny plic, jazyka, až po mozkovou mrtvici či kornatění prstů. Lékaři však tvrdí, že kouření elektronických cigaret vás nezbaví závislosti na klasických cigaretách. I v e-cigaretách je nikotin, takže se do vašeho tělo opět dostane dávka, na kterou je zvyklé. Každopádně elektronická cigareta každého kuřáku uspokojí, protože poskytuje stejný požitek po stránce naučeného chování a potlačuje i absitenční příznaky.

 

Pokud chcete kouřit zdravěji a také i levněji, elektronické cigarety jsou tím správným krokem ke zdravějšímu životnímu stylu. Skládá se ze 3 částí: baterie se světelným indikátorem, atomizéru a náplně s inhalátorem. Baterie dodává energii do atomizéru. Když si potáhnete baterie aktivuje atomizér. V tom stejném okamžiku se rozsvítí dioda, která imituje rozžhavenou cigaretu. V atomizéru je pak zařízení, které přeměňuje kapalinu v páru, která je obsažena v náplni. Páru vdechnete do sebe a následně vydechnete. Pára, která z e-cigarety vychází nezapáchá a mnohdy i voní. Náplň, tzv. e liquid, může obsahovat různé vonné esence, např. příchuť vanilka, čokoláda, jahody, banán, kokos apod., proto může pára i příjemně vonět. Když přestanete e cigaretu potahovat, přejde jakoby do pohotovostního režimu a vy tak nemusíte vykouřit celou náplň. Proto ji můžete na chvíli odložit a až budete mít chuť, znovu je možné si potáhnout.

Tvorba webových stránek: Webklient