Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Malá kuchyňská linka dokáže více než si myslíte

3 min read

Mnohé, někdy dokonce i větší byty, nabízí místo pouze pro malou kuchyňskou linku. Pokud se nám nechce měnit dispozice bytu, obvykle s nutností drahých a komplikovaných stavebních úprav, nebo s předělávkou vody, plynu a odvodu páry nad sporákem, často se nám zdá, že příliš možností, jak si zvětšit pracovní plochu, nemáme. Není to však pravda. Kouzlit lze dokonce i s panelákovou kuchyní.

Udělejte z malé kuchyně velkou – na stejném místě

Malé kuchyně dovedou nabídnout stejný komfort jako ty velké. Musíte na ně jít pouze chytře. Rozhodně ne s kuchyní, kterou někde pořídíte jako již hotovou a neměnnou sestavu. Kdo má na kuchyňskou linku pouze malý omezený prostor, musí pracovat doslova s každým milimetrem. I když skříňky zůstávají obvykle v normovaných šířkách, lze využívat místo navíc mezi nimi na různé praktické otevřené poličky, případně na vestavěné části na míru té které kuchyně.

Užitnou plochu dokážeme získat taktéž horními skřínkami až do stropů. Mnohdy by nás samotné, bez rady profi kuchyňského studia, ani nenapadlo, že kuchyně do L, která skvěle zvětší rozměr a plochu pracovní linky, ale třeba i úložné prostory, je realizovatelná i v našem interiéru. A i kuchyně v paneláku tak dovede snadno nabídnout komfort velkých kuchyní v rodinných domech či v novostavbách s dobře naplánovaným geniem loci moderní kuchyně.

Omezené prostory si žádají promyšlená řešení

Opticky je vhodnější vsadit na minimalismus a světlé barvy. Pokud si představujete svoji kuchyň barevně živější, oživte ji vzorovanými obklady, výraznější kuchyňskou deskou, nebo třeba několika dvířky v jiné barvě. Základní barva bílá je však pro malé kuchyně ideální. Masu zjemní prosklené horní skříňky, i pár otevřených polic.

Důležité je navrhnout malou kuchyni tak, aby se v ní snadno udržoval pořádek. Každá věc musí mít své místo. I proto je důležité dokonale navrhnout nejen venkovní skelet kuchyně, ale i vnitřní vybavení každé zásuvky a skřínky. Pořádek pomáhají udržovat i vestavěné spotřebiče. U malých kuchyní by měly být samozřejmostí.

A jaký je trik, jak opticky zvětšit kuchyni v otevřeném prostoru? Dolaďte nábytek v kuchyni s jídelnou, či dokonce s obývákem. S tímto řešením na míru vám umí pomoci kvalitní nábytkové studio, jakým je Gabon. Kuchyně Gabon jsou kuchyňským studiem, které si poradí i s tím nejkomplikovanějším malým bytem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient