Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Levný a kvalitní webhosting

2 min read

Na internetu vzniká denně mnoho nových a nových internetových stránek, ať už to jsou osobní blogy, firemní prezentace, e-shopy apod. K tomu, aby mohly webové stránky fungovat, je potřeba registrovat doménu a zajistit hosting. Bez domény a webhostingu by se žádné internetové stránky neobešly. Proto, pokud se i vy chystáte založit webovky, jistě vám bude zajímat, co bude třeba zařídit.

Doména představuje adresu vašich internetových stránek, je jednoznačná  a jedinečná. Je třeba si tedy vybrat doménové jméno, např. moje-firma a koncovku. Koncovkami se rozumí cz, com, net, biz apod. Nejprve se doména ověří, zda je volná a pokud ano, můžete si ji nechat zaregistrovat. Společnost Active 24 vám vaše domény zaregistruje ihned a vy pak zaplatíte poplatek, který se vztahuje na rok. V případě Active 24 můžete danou doménu vlastnit i několik let dopředu. Poplatek zaplatíte na dané období, třeba 3 roky atd.

Jestliže máte vybranou a zaregistrovanou doménu, je potřeba ještě zajistit webhosting. Webhosting je služba, která umístí vaše internetové stránky na internet. Jde o to, že budou vaše webovky na výkoném serveru, skrze který budou rychle viditelné velkému počtu uživatelů. Dalo by se říct, že lze webhosting charakterizovat jako pronájem prostoru na internetu. Hosting se obvykle platí na rok dopředu. Pokud spravujete více domén, je výhodnější objednat multihosting.

Společnost Active 24 nabízí levný webhosting v rámci třech balíčků, plus vytvoření webhostingu na míru. Jednotlivé tarify se nazývají Basic, Home a Business. Již z názvu vyplývá, na jaké účely daný hosting bude. Basic je určen pro jednu doménu, nabízí 100 MB prostoru a neomezený počet mailových stránek. Je ideální na statické a nenáročné weby a výhodou je jeho nízká cena. Tarif Home má již prvky multihostingu. Hostování je pro 5 domén, prostor je vyhraněn na 5 GB, nabízí 5 FTP přístupů, 5 databází MySQL/MSSQL, neomezený počet e-mailových schránek. Poslední Business multihosting nabízí 10 GB prostoru a je pro 10 domén, 10 FTP přístupů, 10 databází  MySQL/MSSQL a taktéž je možné využívat neomezený počet mailových schránek. Oba multihostingy se vyznačují velmi výhodnou cenou. V případě webhostingu na míru si můžete hostig sestavit dle vašich požadavků.

V případě, že si nejste zcela jistý jaký webhosting by byl vhodný pro váš projekt, neotálejte se obrátit o radu na Active 24.

Tvorba webových stránek: Webklient