Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Kvalitní dopravní značení pomáhá zajistit bezpečnost na silnicích

2 min read

Dopravní značení je už řadu desítek let nepostradatelné. Jeho důležitost stoupá v přímé závislosti na rozvoji silniční dopravy.

Na našich silnicích je v dnešní době rušno

Minimálně jeden automobil dnes vlastní téměř každá rodina, stále častěji má vlastní vůz k dispozici každý dospělý člen domácnosti. V posledních desetiletích se navíc postupně upouští od přepravy nákladů železničními vagóny; velká část zboží, potravin i nejrůznějšího materiálu dnes putuje od dodavatele na místo určení v kamionu. Na našich silnicích je tak v současnosti značný provoz. Ti, co bydlí v satelitních městečkách v okolí velkých měst, se nezřídka autem dopravují do práce, případně alespoň dojedou na sběrné parkoviště, odkud pokračují městskou hromadnou dopravou. Pro ty, kdo žijí na venkově, je často doprava vlastním vozem jedinou možností, jak se dostat do zaměstnání. Bez kvalitního dopravního značení se rozhodně neobejdeme.

Dopravní značení chrání naše životy

Správně umístěné, dobře viditelné a jasně čitelné dopravní značení výrazně snižuje riziko nehod. Správci jednotlivých úseků vozovek by tak měli vždy dbát na to, aby byly značky v naprostém pořádku. Poškozené a špatně čitelné značky s vybledlou barvou by měly být včas vyměněny, aby se zamezilo nesprávné interpretaci řidičem. Stejně tak je třeba zajistit i co nejrychlejší nahrazení vylomeného či odcizeného dopravního značení.

Při opravách vozovky je často výhodný pronájem dopravního značení

Kromě stabilně umístěných značek se hojně používá i dočasné značení. U něj se namísto koupě často vyplatí pronájem dopravního značení. Typickým případem je oprava úseku vozovky. Prodej a pronájem vodorovného i svislého dopravního značení, zpomalovacích prahů a parkovacích zábran v celé České republice zajišťuje společnost Azznačky, která na našem trhu působí již od roku 2007.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient