Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Kámen na grilování pro lepší chuť masa

2 min read

Grilování je v našich končinách velice oblíbená záležitost. Teplé letní večery jsou pro tuto kratochvíli jako stvořené, a tak se lidé schází se svými nejbližšími a užívají si společně s dobrým jídlem i skvělou zábavu. Věděli jste však, že maso může chutnat ještě lépe?

Efektivnější příprava masa

Jestliže byste chtěli váš požitek z grilování pozvednout ještě na vyšší úroveň, doporučujeme vám nyní dávat velký pozor. Existuje totiž skvělá vychytávka, které se říká kámen na grilování, s níž tato činnost dostává úplně nový rozměr. Samotná úprava pokrmů probíhá mnohem efektivněji, než když používáte klasický gril bez kamene. Díky značné úspoře energie během celého procesu šetříte nejen čas, ale i vaši peněženku.

Za všechno můžete vděčit sálavému teplu, jež ohřátý kámen vydává. Díky tomu není problém připravit i náročné kousky hovězího nebo vepřového masa do 20 minut. Kuřecí maso či ryby zvládnete udělat samozřejmě mnohem rychleji. Jestliže vedle nebo místo pečiva fandíte grilovaných přílohám, jako jsou například americké brambory nebo zelenina, zvládnete je do 10 minut. Kámen před použitím stačí vždy pouze lehce postříkat olejem či jiným tukem.

Žádná pachuť kouře

Další benefit grilování na kameni je rozhodně vynikající chuť pokrmů. Jelikož suroviny nepřijdou do styku s kouřem, jako tomu při běžném grilování normálně bývá, nemají ve výsledku žádnou nepříjemnou pachuť spalin. Co se týče údržby kamene, je to velice jednoduché. Pro očištění si vystačíte se špachtlí a houbičkou a horkou vodou smíchanou s jedlou sodou. Saponátu či jiným konvenčním chemickým čistidlům se raději vyhněte. Při koupi kamene vždy dbejte na to, aby byl daný kousek kvalitní, jinak hrozí jeho prasknutí.

Takové kousky naleznete například v internetovém obchodě společnosti Grilmen.cz, jež prodává kvalitní lávové kameny z Itálie. Ty na rozdíl od běžně používané žuly odolají mnohem vyšším teplotám a mají jemnější strukturu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient