Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak se stal glukometr mým věrným parťákem

2 min read

S cukrovkou jsem se poprvé seznámila v těhotenství, kdy mi testy potvrdily zvýšenou hladinu cukru v krvi. Ano, měla jsem tu čest s těhotenskou cukrovkou. Od té doby chodím na pravidelné prohlídky k diabetologovi, jenž mi bohužel odhalil cukrovku 2. typu. Musela jsem začít pracovat na své životosprávě a pořídit si glukometr.

Měřit hladinu cukru nestačí

Ačkoliv se glukometr stal mým stálým společníkem, jsem si vědoma toho, že se nelze zaměřit jen na pozorování výsledků. Důležité je také jíst zdravě a hlavně pravidelně. S tím souvisí i omezení vysokoenergetických jídel, tuků a cukrů. Co se týče alkoholu, ten konzumuji jenom střídmě. Také jsem zařadila pohybové aktivity. Díky těmto opatřením se mi daří držet cukrovku na uzdě.

Co mě zajímalo při výběru glukometru?

Zásadní pro mě byla velikost přístroje, jednoduchá obsluha, velikost displeje a cena testovacích proužků. Ty totiž nejsou univerzální pro všechny glukometry. Cena proužků je při výběru glukometrů často přehlížena, tak jsem nechtěla být nepříjemně překvapena a zjistila jsem si ji dopředu. Když jsme u té ceny, dopídila jsem se, že pojišťovna přispívá až 1 000 Kč na jeden glukometr za 10 let. Proč toho nevyužít? 

Můj favorit

Glukometr GLUNEO nabízí skvělý poměr kvality a ceny. Jedná se o velmi spolehlivý a přesný přístroj, který je vybavený velkým, dobře čitelným a podsvíceným displejem. Praktickou funkcí je osvětlení otvoru pro vložení testovacího proužku. Vložením a vytažením proužku se přístroj rovněž automaticky zapne a vypne. K testování vám postačí opravdu malá kapka krve, výsledek je znám do 5 vteřin. Součástí balení je 10 diagnostických proužků, 10 ks lancet, odběrové pero a pouzdro. Uvítala jsem i deník, do něhož si výsledky měření zapisuji. Chcete-li si to ulehčit, můžete propojit glukometr s počítačem a vést si přehled v něm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient