Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Jak probíhá výkup automobilů?

2 min read

Chcete prodat svůj automobil, ale nemáte čas podávat na internet inzeráty a čekat, než se vám někdo ozve? Potřebujete získat ihned peníze? Využijte v takovém případě výkupu automobilů, kdy peníze dostanete ihned na ruku. V dnešním článku se podíváme, jak takový výkup automobilů probíhá.

Jakmile přijedete do společnosti, která nabízí výkup automobilů, ujme se vás specialista, který vás seznámí s celým procesem. Nebojte se zeptat na případné nejasnosti, protože specialista vám rád na vše odpoví. Jde o vaše auto a o vaše peníze.

Následuje kontrola dokladů v technickém průkaze, kontrola, zda nebyl vůz havarován a také je důležité zjistit, zda jste opravdu majitelem vozidla, kterého dáváte do výkupu. Pokud nejste vlastníkem, spousta společností, která nabízí výkup automobilů, vyžaduje notářsky ověřenou písemnou plnou moc od majitele vozidla.

Testovací jízda

Asi nejdůležitější částí výkupu vozidla je testovací jízda, během níž odborník zjistí případné poruchy, funkčnost systému a také zkontroluje, zda má vozidlo veškeré příslušenství ve výbavě. Zpravidla testovací jízda zabere asi deset minut, opět záleží od konkrétní společnosti. Například AAA Auto uvádí dobu testovací jízdy 10 minut.

Po testovací jízdě se přechází ke kontrole původu vozidla a najetých kilometrů. Spousta společností chce totiž předejít tomu, aby nebylo vozidlo kradené a aby nebyl stočen stav najetých kilometrů.

Prohlídka vozidla v servisu

Následně přejde vozidlo ke kontrole jeho servisního stavu. Zkontroluje se nejen, zda je v pořádku alternátor, pneumatiky, motor a další důležité části vozidla, ale také se zkontroluje jeh opotřebení. Všechny servisní zásahy, které je nutné provést, představují náklady, ale bez nich by nebylo možné automobil prodávat dalším zákazníkům.

Nakonec s vámi společnost stanoví cenu, kterou vám za vaše vozidlo vyplatí. Peníze dostanete v hotovosti. Cena je ovlivněna stavem, stářím vozidla, jeho značkou a podobně.

Tvorba webových stránek: Webklient