Webrecenze

recenze, testy, zkušenosti

Bolest během kojení je možné zmírnit

2 min read

Nakrmit malé dítě je někdy opravdu hodně náročné na čas i na nervy. Nejhorší jsou kojenci, kteří dostávají hlad jako na potvoru hlavně ve chvílích, kdy se chce matka trochu prospat. A vzhledem k tomu, že si o potravu dokáží říct skutečně hodně hlasitě, není jiná možnost než jim vyhovět. 

Novopečené matky jsou tak kvůli tomu často vyčerpané, i když to by se dalo vydržet. Mnoho z nich však během krmení dětí navíc zažívá velké bolesti, což je ještě mnohem horší. 

Běžný problém

Hodně lidí si to neuvědomuje, ale bolest prsu kojení je pro mnoho žen zcela běžná, zvláště pak pro prvorodičky. Často se sice stává, že u druhého dítěte již žena kojí normálně, nicméně existuje i celá řada případů, které toto popírají.

Nejefektivnějším, nikoliv nejlepším řešením je dítě od prsu odstavit a mléko odstřikovat do lahviček, ovšem s tím jsou spojena i některá negativa. Tím asi největším může být narušení vzájemnosti mezi matkou a dítětem.

Kojení totiž není pouze o krmení, ale také o sbližování. Dítě během krmení slyší matčino srdce, jehož tlukot zná již z dělohy a působí to na něj uklidňujícím dojmem. Díky tomu si vytváří k matce větší pouto.

Řešení

Proto je odstavení od prsu až tou poslední možností. Problém je, že podávání standardních analgetik se v takovýchto případech příliš nedoporučuje, jelikož ty by se mohly dostat do mléka a tím v konečném důsledku ublížit dítěti.

Mnohem účinnější je použití Multi-Mam Compresses. Jedná se o náplasti, které se aplikují buďto přímo na bradavky, případně do jejich těsné blízkosti.

Součástí náplasti je léčivý gel, který působí nejen proti bolesti, ale zároveň má i protizánětlivé účinky. Jedná se o čistě přírodní léčivo složené z extraktů pečlivě vybraných bylinek, které nemohou uškodit jak matce, tak ani dítěti. Není tedy nezbytné se před krmením gelu z postižených míst zcela zbavovat.

Kojení bez bolesti tedy možné je, jen je potřeba zvolit správnou léčbu. Hojivé náplasti Multi-Mam Compresses se zdají jako nejlepší řešení tohoto typu problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient